سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی

دوستان عزیز درس سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی در حال تکمیل شدن است پس این صفحه رو bookmark کنید تا تمام درس‌ها را داشته باشید.

سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی

یاد بگیرید که چطوری دایره لغات، لسنینگ و اسپیکینگ خودتون رو همزمان تقویت کنید با استفاده از سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی.

چرا سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی؟

وقتی صحبت از یادگیری زبان انگلیسی می شود، احتمالاً واژگان یا کلمات مهم‌ترین چیز است. بدون کلمات، شما نمی‌توانید بخوانید، بشنوید، صحبت کنید یا بنویسید. با این حال، آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید:

“چند کلمه باید یاد بگیرم تا به زبان انگلیسی مسلط شوم؟”

بیایید نگاهی به فرهنگ لغت یا دیکشنری بیندازیم، متوجه می‌شوید که حدود ۴۷۰۰۰۰ کلمات مختلف در زبان انگلیسی وجود دارد. اگر روزی ۲۰ کلمه یاد بگیرید، ۶۰ سال طول می کشد تا همه آنها را یاد بگیرید!

Oh my god! اوه خدای من!

سه هزار کلمه پرکاربرد انگلیسی

خوشبختانه، برای اینکه به زبان انگلیسی مسلط شوید، لازم نیست همه آنها را یاد بگیرید. آمریکایی‌ها از ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه رایج در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند. اگر این ۳۰۰۰ کلمات پرکاربرد انگلیسی را بدانید، می توانید حداقل ۹۵ درصد از تمام مکالمات، ایمیل‌ها، روزنامه‌ها و کتاب‌ها را درک کنید.

عالیه! اما موثرترین راه برای یادگیری این کلمات چیست؟

روی مثال جملات تمرکز کنید وقتی دارید کلمات را یاد می‌گیرید. چرا؟

وقتی صحبت از یادگیری واژگان یا کلمات انگلیسی می‌شود، مهم‌ترین چیزی که باید روی آن تمرکز کنید مثال جملات هستند زیرا به شما کمک می‌کنند تا تمام مهارت‌های انگلیسی خود را – از جمله واژگان یا کلمات، گوش دادن یا لسنینگ، صحبت کردن یا اسپیکینگ و نوشتن یا رایتینگ، بهبود بخشید.

واژگان یا کلمات:
  • جملات مثال به شما کمک می‌کند تا معنای کلمه را به درستی درک کنید و آن را عمیقاً به خاطر بسپارید. چرا؟ زیرا شما کلمه را در متن می‌بینید.

صحبت کردن/نوشتن (اسپیکینگ/ رایتینگ:

  • شما یاد خواهید گرفت که چگونه از یک کلمه در جملات استفاده کنید – چگونه آن را با کلمات دیگر مرتبط کنید تا جملات انگلیسی درستی تولید کنید. برای هر جمله‌ای که می‌شنوید یا می‌خوانید، می‌توانید دوباره از آن (یا بخشی از آن) برای تولید جمله صحیح خود استفاده کنید.
گرامر:
  • شما گرامر انگلیسی را به طور طبیعی یاد می‌گیرید. برای تولید یک جمله لازم نیست به قوانین دستور زبان فکر کنید. عبارات و جملات به طور طبیعی در ذهن شما ظاهر می‌شوند و همه آنها صحیح هستند. شما گرامر را “احساس” می‌کنید، درست مانند یک انگلیسی زبان نیتیو.

اگر می‌خواهید انگلیسی را روان صحبت کنید، با گوش یاد بگیرید نه با چشم

یادگیری زبان انگلیسی را می‌توان به دو بخش ورودی و خروجی تقسیم کرد. ورودی شامل خواندن و گوش دادن است در حالی که خروجی شامل نوشتن و صحبت است. هرچه ورودی بیشتری دریافت کنید، خروجی بیشتری می‌توانید تولید کنید. ساده است.

این راز کوچکی است که احتمالاً هنوز نمی‌دانید:

  • اگر می‌خواهید انگلیسی را خوب بنویسید، روی خواندن تمرکز کنید. هر چه بیشتر بخوانید، بهتر می‌نویسید.
  • اگر می‌خواهید انگلیسی را خوب صحبت کنید، روی گوش دادن (لسنینگ) تمرکز کنید. گوش دادن کلید صحبت کردن عالی انگلیسی است.

بنابراین، اگر می‌خواهید صحبت کردن (و شنیدن) خود را بهبود بخشید، باید به جملات مثال گوش دهید (و تکرار کنید). به این معنی است که هر جمله مثالی باید همراه با صدا باشد که ما در آموزش‌ها صداها رو همراه با ویدئو برای شما دوستان عزیز آماده کرده‌ایم.

تکرار راز تسلط به زبان انگلیسی است

اگر می‌خواهید به سرعت به سطح تسلط برسید – برای صحبت کردن به زبان انگلیسی به راحتی، روان و خودکار، باید یک کار دیگر انجام دهید:

از طریق تکرار زیاد، عمیقاً بیاموزید.

این بدان معناست که شما باید به هر مثال جمله چندین و چند بار گوش دهید تا زمانی که به آن مسلط شوید. فقط یک بار یا چند بار گوش نده و این کافی نیست چون خیلی زود فراموشش می کنی.

ممکن است بدانید که چگونه از یک کلمه برای ساختن یک جمله صحیح استفاده کنید، اما نکته اینجاست: آیا می توانید آن را سریع، آسان و خودکار استفاده کنید؟

اگر پاسخ منفی است، باید بیشتر تکرار کنید. شما باید بارها و بارها به آن مثال جمله گوش دهید. این راز ساده را نادیده نگیرید و به این ترتیب می توانید به سرعت صحبت کردن خودکار دست یابید.

درس رایگان انگلیسی – سه هزار کلمات پرکاربرد در انگلیسی

در بخش بعدی، حدود سه هزار درس رایگان برای سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی را خواهید دید. هر درس شامل تعریف (معنا) کلمه، تلفظ صوتی و جملات مثال زیادی با صدای با کیفیت بالا است.

هر درس را بارها گوش دهید (و تکرار کنید) – و تماشا کنید که چقدر سریع زبان انگلیسی شما بهبود می یابد! از درس‌های سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی لذت ببرید.

درس‌های سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی از A-Z

کلمات با A

امیدوارم سه هزار کلمات پرکاربرد انگلیسی را یاد بگیرید و خیلی در این زمینه به شما کمک می‌کند. پس هر گونه سوال از راسا زبان دارید در قسمت کامنت یا نظرات از ما پرسید. ما در صفحه‌های مجازی راسا نیز دنبال کنید.

منبع: گروه آموزشی راسا

آموزش‌های دیگر ما که در زمینه‌های گرامر،جملات پر کاربرد ، شاه کلید مکالمه، راسا فریز و … هستند را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *