راز حفظ فعل‌های بی‌قاعده در زبان انگلیسی

یادگیری فعل‌های بی‌قاعده در زبان انگلیسی

تیم راسازبان شما را دعوت می‌کند تا این ویدئو شگفت‌انگیز و کاربردی را تماشا کنید و گامی قوی و محکم در جهت یادگیری زبان انگلیسی بردارید.

این ویدئو به شما کمک می‌کند تا این که راز حفظ فعل‌های بی‌قاعده در زبان انگلیسی را بیابید.

قبل از این ویدیو یک فایل رایگان شامل  فعل‌های بی‌قاعده در زبان انگلیسی در سایت راسازبان قرار گرفت که تمام فعل‌های بی‌قاعده در زبان انگلیسی در اختیار شما قرار گرفت. اگر این فعل‌ها را دانلود نکرده‌اید به صفحه زیر بروید و آن را دانلود کنید.

اهمیت فعل‌های بی‌قاعده در زبان انگلیسی بسیار زیاد است و در این مقاله سعی داریم راجع به این موضوع یکسری نکات را برای شما بیان کنیم.

در قدم اول بیایید ببینیم فعل‌های بی‌قاعده چه نوع فعل‌هایی هستند؟!
اما قبل از آن باید با فعل‌ها در زبان انگلیسی آشنا بشیم. هر عملی که در یک جمله صورت بگیرد را فعل می‌گویند. فعل‌ها دو نوع دارند و چهار حالت!

انواع مختلف فعل‌ها عبارتند از: بی‌قاعده و باقاعده. و حالات مختلف فعل نیز عبارتند از:

حال؛ ing دار؛ گذشته و p.p.

در این مورد توضیحات جامع‌تری را در مقاله و ویدئویی که بر روی سایت راسازبان قرار گرفته در اختیار شما قرار داده‌ایم که می‌توانید از طریق لینک زیر این مقاله را مطالعه فرمایید.

فعل‌های باقاعده در حالات گذشته و p.p فقط ED می‌گیرند اما فعل‌های بی‌قاعده کاملا تغییر می‌کنند و شکلشان تغییر می‌کند.

لذا برای جداسازی این دو دسته فعل باید فعل‌های بی‌قاعده که تعداد محدودتری دارند را حفظ کنیم و هر فعلی که در این دسته نبود جزو فعل‌های باقاعده است. و در حالات گذشته و p.p فقط ED می‌گیرند.

فعل‌های بی‌قاعده، از هیچ قاعده‌ی خاصی تبعیت نمی‌کنند. بعضی از این فعل‌ها در حالت سوم و چهارم کاملا تغییر می‌کنند. مثل فعل go .
و بعضی دیگر هیچ تغییری را در انواع مختلف خود ندارند! شبیه فعل cut.


حال به سراغ چند سوال مهم می‌رویم!!

_آیا باید این نوع فعل‌ها را بدانیم؟
_کاربرد فعل‌های بی‌قاعده در کجاست؟ چرا دانستن آن ما را در زبان انگلیسی به سمت پیشرفت هل می‌دهد؟

در یکسری از جملات در زبان انگلیسی از حالت‌های گذشته و p.p فعل استفاده می‌کنیم و بالطبع اگر اطلاعاتی از این دو حالت نداشته باشیم قطعا در جمله‌سازی دچار مشکل می‌شویم. و ندانستن انواع مختلف فعل باعث می‌شود در یادگیری یک قسمت مهم در زبان انگلیسی که زمان‌ها می‌باشد نیز دچار مشکل شویم و بعلاوه در جمله سازی لنگ می‌زنیم.

لذا باید فعل‌های بی‌قاعده را کامل حفظ کنیم. حال سوال این جاست که آیا تنها راه یادگیری این فعل‌ها حذف کردن آن‌هاست؟‌

در پاسخ به این سوال باید بگوییم این نوع فعل‌ها از هیچ قاعده‌ی خاصی تبعیت نمی‌کنند لذا راهی جز حفظ کردن تمامشان وجود ندارد.

بعلاوه تمام افعال بی‌قاعده زیر ۳۰۰ فعل است و از این تعداد نصف آن‌ها مهم و پرکاربرد است. و حفظ کردن این تعداد در حرفه‌ای شدن شما در زبان انگلیسی کمک شایانی به شما می‌کند. پس بهتر است آن‌ها را کامل یاد بگیرید زیرا با یادگیری این فعل‌ها می‌توانید زمان‌ها را کامل درک کنید؛ مکالمه خوبی داشته باشید؛ ترجمه خوب و دقیقی از جملات ارائه بدهید و ….!

حالا سوال این است که این فعل‌ها را چطور باید حفظ کرد؟
روش خاصی برای حفظ این فعل‌ها وجود ندارد و فقط تکرار و تکرار و تکرار در این زمینه به شما کمک می‌کند. اما یک ترفند که شاید بتواند به شما کمک کند این است که بیایید این افعال را دسته‌بندی کنید. بعضی از این فعل‌ها در قسمت‌های مختلف اصلا تغییری نمی‌کنند شبیه cut ,put و … و یا بعضی دیگر کاملاً تغییر می‌کنند مثل go .

دسته‌بندی این فعل‌ها به شما در یادگیری راحت‌تر آن‌ها کمک می‌کند.
شما می‌توانید در فایل پی‌دی‌افی که در سایت راسازبان موجود است این فعل‌ها را داشته باشید و قسمت‌های دوم، سوم و چهارم آن را از طریق دیکشنری پیدا کنید.

اگر این کار برایتان سخت است گروه آموزشی راسازبان یک پیشنهاد ویژه برای شما دارد. می‌توانید لینک زیر مراجعه کنید.

یک بار دیگر تکرار می‌کنم که اهمیت فعل‌های بی‌قاعده مثل اهمیت یک مهره در دومینو است، در نگاه اول شاید اهمیتی نداشته باشد اما واقعیت این است که اگر این مهره در ساختار شما جا بیافتد، تمام زحمات‌تان به هدر می‌رود.
در زبان انگلیسی هم اگر فعل‌های بی‌قاعده را ندانید نمی‌توانید زمان‌ها را درست یاد بگیرید، در جمله‌سازی لنگ می‌زنید و نمی‌توانید ترجمه و فهم دقیقی از جملات داشته باشید. پس این افعال را جدی بگیرید.

با سپاس فراوان.
تیم راسازبان.
سجاد شریفیان.

مدرس زبان انگلیسی

سجاد شریفیان کیست؟

_ نویسنده کتاب خروج اضطراری در زمینه یادگیری زبان انگلیسی که تمام بیراهه‌های مسیر یادگیری این زبان را به شما نشان می‌دهد.
_ مدرس زبان انگلیسی، او به مدت ۸ سال است بصورت آفلاین و حضوری در زمینه آموزش زبان انگلیسی فعالیت کرده ، تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده و دانشجویان موفق زیادی داشته است.
_ مدیر سایت راسازبان که در زمینه آموزش نوین و آنلاین زبان انگلیسی شروع به کار کرده و به شما کمک می‌کند راهی هموار برای یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنید.

[userpro template=register]