۴ راز یادگیری زبان انگلیسی

فیلم کامل آموزش انگلیسی و ترفند‌های جدید یادگیری را دانلود کنید!

شاید مشکل اساسی خیلی از علاقه‌مندان به زبان انگلیسی، آموزش انگلیسی و نوع یادگیری زبان انگلیسی است! خیلی‌ها علاقه‌مند و خیلی‌ها نیز احتیاج به یادگیری زبان انگلیسی دارند، اما تا این‌جایی که من تجربه دارم پس از ۷-۸ سال تدریس خیلی با نحوه یادگیری آشنایی ندارند و ما در این مقاله می‌خواهیم روش‌های آموزش انگلیسی و یادگیری انگلیسی را به‌طور کامل و جامع و توضیح دهیم.

توجه داشته باشید لینک دانلود ویدئو کامل برای شما ایمیل می‌شود، بر روی لینک زیر کلیک کنید و ایمیل اصلی خودتان را وارد کنید!

 

چک لیست مطالعه زبان انگلیسی در خانه را دانلود کنید

آموزش زبان انگلیسی:

من کل آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی را به دو دسته تقسیم می‌کنم:
۱. روش‌های یادگیری
۲. نوع کلاس‌ها

آموزش انگلیسی

اول تمام روش‌های یادگیری را باهم مرور خواهیم کرد و ببینیم که چگونه در آموزش رایگان زبان انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی می‌توانیم از این روش‌ها استفاده کنیم.
روش‌های یادگیری زبان انگلیسی را به ۴ دسته کلی تقسیم کرده‌ام:
۱. گرامر
۲. مکالمه
۳. تمرین
۴. لغت و جمله

۱. گرامر

اولین قدم این است که گرامر زبان انگلیسی چیست؟ این موضوع را در مطلبی مفصل‌تر توضیح داده‌ام، اما خیلی کوتاه در مورد گرامر به شما توضیح بدهم:
گرامر دستور زبان انگلیسی است که تمام ساختارها و نحوه جمله‌سازی را به ما آموزش می‌دهد. گرامر بخشی جدا نشدی از زبان انگلیسی که کمی بیشتر در این مقاله از جنبه آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی با آن آشنا می‌شویم.

گرامر را باید یاد گرفت یا نه؟

من در کتاب خروج اضطراری در این مورد خیلی مفصل صحبت کردم و توضیح داده‌ام و این مطلب را نیز گفته‌ام، آیا می‌شود بدن را بدون سر یا مغر تصور کرد؟ اگر زبان انگلیسی را یک بدن در نظر بگیریم بدون شک گرامر زبان انگلیسی سر یا مغز این بدن است!
گرامر زبان انگلیسی را بدون شک باید یاد گرفت، اما تا مقداری که لازم است نه زیاد نه کم! باید لول و سطحی که می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید را مشخص کنید و بعد گرامر زبان انگلیسی را بسته به نیاز خودتان یاد بگیرید که هم در مقاله‌های گرامر به آن پرداخته‌شده و هم در پکیج گرامر که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

چطوری گرامر یاد بگیریم؟

خیلی از دانشجوهایی که داشتم و افرادی را که دیدم، همیشه از گرامر زبان انگلیسی ترسیده و فراری بودند! گرامر را هیچ‌وقت یک غول بزرگ شکست‌ناپذیر تصور نکنید! بزرگ‌ترین قدمی که برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی باید بردارید این است که آن را قسمت قسمت کنید و پله‌پله آن را یاد بگیرید و می‌توانید از مقاله‌های ما در این زمینه استفاده کنید و پیشنهاد می‌دهم اگر علاقه زیادی به گرامر دارید این پست را مطالعه فرمایید و در آن قسمت نیز می‌توانید یک PDF رایگان دریافت کنید مطالعه فرمایید.

PDF رازهای یادگیری گرامر را دانلود کنید

گرامر زبان انگلیسی

کاربرد کلیدی گرامر در یادگیری زبان انگلیسی:
۱. یادگیری زبان انگلیسی نوشتاری
۲. یادگیری زبان انگلیسی گفتاری

در این قسمت کاربرد گرامر را به شما خواهیم گفت. گرامر در قسمت نوشتار بسیار ضروری و مهم است. شما باید حتما تمام نکات گرامری را خوب بدانید، تمام زمان‌ها، تمام نکته‌های ریزودرشت زبان انگلیسی را باید بدانید. اگر کمی هم در این قسمت مشکل داشته باشید باعث خطاهای جبران‌ناپذیری خواهید شد!
فرض کنید شما در حال تجارت کردن با یک شرکت بزرگ هستید و اگر در مکالمه‌های نوشتاری دچار اشتباه شوید و یا حتا اگر دربند قراردادهای خودتان باعث اشتباه شوید، شاید دیگر راهی برای جبران نداشته باشید، پس گرامر زبان انگلیسی را حسابی جدی بگیرید و برای قسمت نوشتار شما باید تسلط کامل بر گرامر داشته باشید.

گفتار:

در قسمت گفتار به اندازه نوشتار نیازی نیست این‌قدر برای یادگیری گرامر سخت‌گیر باشید، اما بهتر است که گرامر را در حد معقولی بدانید. حداقل ۴ تا ۵ زمان اصلی را بدانید، ساختار و نحوه استفاده کلمات در جمله‌ها را بدانید تا جمله‌بندی‌های شما با اشتباه نباشد و گاهی مفهوم بدی را نرسانید! بله گاهی شما یک کلمه پس یا پیش استفاده کنید باعث می‌شود که معنی جمله بد به مخاطب رسانده شود. در کتاب خروج اضطراری نیز این مثال را زده‌ام:

I’ve not seen your father already
I’ve already seen your father

به دو جمله بالا دقت کنید و کلمه already را ببینید!

یک‌بار در آخر جمله و یک‌بار قبل از فعل به‌کاررفته. آیا در هر دو جمله یک معنی را می‌دهد؟ خیر، در جمله اول که آخر جمله به‌کاررفته معنی خیلی وقت پیش و در جمله دوم چند لحظه پیش می‌دهد. پس می‌بینید که باید کاربرد گرامری کلمات را نیز بدانید.
مثال‌های بدتر و فاجعه‌آمیز هم هست که بهتر است مثال نزنم و فقط اشاره کوتاه کنم مثل اینکه جای فعل و فاعل یا مفعول را اشتباه بنویسند یا جای صفت را اشتباه در جمله بنویسند که این دیگر باعث اشتباهات جبران‌ناپذیری خواهد شد!

۲. مکالمه

در چه سطحی از زبان انگلیسی می‌توانیم مکالمه راحت و خوبی داشته باشیم؟

بدون شک اصلی‌ترین هدف آموزش انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی است. تمام افرادی که می‌خواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند، دوست دارند که زود مکالمه کنند و همیشه این سوال را از من می‌پرسند!

البته قبل از جواب دادن به این سوال یک‌چیز را مطرح کنم که خیلی می‌گویند کی و تا چه مدتی می‌توانیم زبان انگلیسی را یاد بگیریم یا مکالمه کنیم که در آخر این پست به شما خواهم گفت، اما الان به این بپردازیم که در چه سطحی می‌توانیم مکالمه را شروع کنیم.

ما وقتی حداقل سه زمان اصلی را یاد گرفتیم تا حدی کلمه و جمله را حفظ کردیم مکالمه را شروع خواهیم کرد. شما چه با کتاب چه با دوره‌های زبان انگلیسی شروع به یادگیری کرده‌اید باید از همان اول قدم‌به‌قدم زبان انگلیسی را مکالمه کنید.

باور غلطی در مورد زبان انگلیسی وجود دارد یا بهتر می‌توان گفت که افراد انتظار نادرستی دارند و می‌خواهند سریع مثل یک انگلیسی‌زبان انگلیسی صحبت کرده و مکالمه کنند که این امر شدنی نیست! شما در آموزش انگلیسی و یادگیری زبان مانند نوزادی هست که تازه به دنیا آمده است! پس باید کم‌کم به خودتان فرصت بدهید و آرام آرام زبان انگلیسی را یاد بگیریم و سطح‌ها را طی کنید. البته این مسئله را هم جدی بگیرید که هر چه بیشتر وقت بگذارید زودتر به نتیجه خواهید رسید که در این مورد هم در ادامه توضیح خواهیم داد.

آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی

فقط می‌خواهم مکالمه یاد بگیرم؟!

چند بار شما این سوال را پرسیده‌اید یا شنیده‌اید؟ افراد زیادی را طی این سال‌ها دیده‌ام که به من گفته‌اند که فقط می‌خواهیم در آموزش انگلیسی شما مکالمه باشد و فقط مکالمه یاد بگیریم! این افراد مثل این می‌ماند که تازه می‌خواهد اتومبیل‌سواری کند و تازه راندن آن را یاد بگیرد ولی به مربی خودش در دفعه اول بگوید می‌خواهم دریفت* بزنم!

*دریفت: لغزش و سردادن ماشین با سرعت بالا و توسط کشیدن ترمزدستی را دریفت می‌گویند.
خب با مثالی که زدم متوجه این شدید که بدون هیچ پایه‌ریزی و برنامه‌ای فقط مکالمه کردن یا یادگرفتن مقدور نیست! بهترین حالت این است که همه‌چیز را باهم یاد بگیریم و آموزش ببینیم. این موضوع را همیشه به دوستان و دانشجویانم گفته‌ام که بهترین روش برای یادگیری این است که شما همه‌چیز را باهم یاد بگیرید؛ یعنی گرامر خوب، لغت خوب، اسپیکینگ خوب، لسنینگ خوب!

پس همیشه این موضوع را یادتان باشد یادگیری فقط مکالمه روش صحیحی نیست و اگر بنر‌های تبلیغاتی رو می‌بینید و ادعای این روی آن شده که آموزش انگلیسی بدون گرامر و … فقط برای جلب مشتری بوده و درآمدزایی خودشان و هیچ‌گاه دلشان برای شما افرادی که می‌خواهید زبان را یاد بگیرید نسوخته است، پس همیشه حواستان به این سودجوها باشد!

در یادگیری زبان انگلیسی مکالمه با هر تلفظی که شد؟

حالا یک مرحله جلوتر برویم! الان به مرحله مکالمه رسیدیم و همه قطعات زبان را باهم خوب یاد گرفتیم. به این سوال می‌رسیم که مکالمه با هر تلفظی که شد. این مبحث را واقعا در رابطه با آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی جدی بگیرید! من استادانی دیده‌ام تلفظ صحیح و درست ندارند. سیاست‌مدارانی دیده‌ام که تلفظ صحیح و درست ندارند. این واقعا باعث شرم است و شک نکنید تلفظ نادرست باعث اشتباهات وحشتناکی می‌شود؛ مثلا کلمه‌های که حروف th در آن‌ها به‌کاررفته است. حرف th هیچ‌گاه صدای د یا ت نمی‌دهد (در چند مورد استثنا صدای ت می‌دهد) و در اصل صدای ث یا ذ می‌دهد! و موارد خیلی بیشتری است.

و اگر می‌خواهید خیلی حرفه‌ای و مثل یک آمریکایی زبان انگلیسی را صحبت کنید پیشنهاد می‌کنم دوره فونتیک راسا زبان را تهیه کنید. این محصول یکی از کم‌نظیرترین آموزش‌ها درزمینهٔ صوت‌شناسی است و حتما پیشنهاد می‌کنم وقت را هدر ندید و آن را تهیه کنید! افرادی که مایل به تهیه این دوره بی‌نظیر هستید کد تخفیف ۳۰ درصد americanaccent برای شما که این پکیج را تهیه کنید!

بهترین ابزار برای مکالمه کردن و راه افتادن مکالمه در آموزش رایگان زبان انگلیسی:

پس از اینکه موردهای قبل را بررسی کردیم به این می‌رسیم که بهترین ابزارها برای مکالمه کردن در زبان انگلیسی چیست؟
مهم‌ترین گزینه برای من فیلم بود و هست. فیلم‌های زبان اصلی بهترین گزینه برای مکالمه زبان انگلیسی است. مثل یک نیترو برای ماشین‌های مسابقه‌ای هست. بهترین لهجه‌ها، بهترین تلفظ‌ها و بهترین ساختار و جملات روز دنیا در فیلم‌ها پیدا می‌شود. من شبی نیست که بدون فیلم دیدن بخوابم و این یک سبک زندگی برای من شده است. چه چیزی بهتر و راحت و جذاب‌تر از این است که فیلم تماشا کنی، لذت ببری و تازه زبان انگلیسی هم یاد بگیری؟ چه درس و مطالعه‌ای شبیه این است؟ همیشه به دانشجویانم این‌رو می‌گفتم که بازی کردن با زبان انگلیسی آن را یاد بگیرید و این همیشه روش من بوده است و پیشنهاد می‌دهم حتما از این فرصت استفاده کنید.

گزینه بعدی موسیقی و آهنگ‌های انگلیسی است. این گزینه برای افرادی است که دائم دررفت و آمد هستند. می‌توانند که با آهنگ‌های زبان انگلیسی به‌راحتی همیشه و دائم فرصت این را داشته باشند که زبان انگلیسی را تمرین کنند.

و یک گزینه منحصربه‌فردتر نیز برای شما دارم که ابزاری حرفه‌ای برای یادگیری و تمرین مکالمه است. من به شما دوره‌های آنلاین را پیشنهاد می‌دهم. دوره پیچ و مکالمه زبان انگلیسی یک دوره جامع و کامل برای افرادی هست که می‌خواهند مکالمه خود را ارتقا دهند و در مکالمه حرفه‌ای شوند. این دوره شامل، شاه‌کلید برای موضوع‌ها، گرامر پایه و مرتبط، جملات و کلمات موردنیاز است. به شما پیشنهاد می‌دهم توضیحات این دوره را کامل بخوانید و اگر می‌خواهید مکالمه زبان انگلیسی‌تان قوی شود حتما از این دوره استفاده کنید. ما برای شما عزیزانی که این مقاله را مطالعه می‌کنید کد تخفیف ۳۰ conversation برای دوره مکالمه در نظر گرفته‌ایم که شما می‌توانید با استفاده از این کد تخفیف این دوره بی‌نظیر را تهیه کنید.

۳. تمرین

چند روز در هفته و روزی چند ساعت برای آموزش رایگان زبان انگلیسی و یادگیری انگلیسی باید تمرین کنیم؟

به بحث مهم تمرین در آموزش انگلیسی و یادگیری زبان رسیده‌ایم. سوال همیشگی افراد این است که روزی چند ساعت باید وقت بگذاریم و چند روز در هفته باید تمرین کنیم؟

قبل از اینکه توضیح دهم، می‌خواهم بیشتر با ذات زبان انگلیسی آشنا شوید. من برای خودم این‌گونه این ذات را معنی کرده‌ام. زبان انگلیسی مثل یک بچه هست! شما با بچه‌ها چگونه رفتار می‌کنید؟ من این‌گونه است که نه زیاد با آن‌وقت می‌گذرانم تا لوس شود و کم‌محلی‌اش می‌کنم تا با من قهر کند! پس اول باید حد وسط را در این مورد پیدا کنید.

حالا نظر من برای تمرین کردن هرروز است و روزی نیم تا یک ساعت کافی است. اگر فرد پرمشغله‌ای هستید سعی کنید هرروز تمرین کنید اگر نمی‌توانید در سه یا چهار روز تمرین کنید و آن روزها ۲ ساعت برای زبان ‌وقت بگذارید. مثل افرادی نباشید که می‌گویند من فقط جمعه‌ها (مثال یعنی فقط یک روز) برای زبان ‌وقت دارم و قول می‌دهم در آن روز ۱۰ ساعت درس بخوانم ولی رُک و راست به شما بگویم این روش تمرین کردن به هیچ دردی نمی‌خورد!
من در کتاب خروج اضطراری در مورد راز سه ربع نیز گفته‌ام. شما می‌توانید با قسمت قسمت کردن زمان مطالعه در روز هم از خستگی جلوگیری کنید و هرروز تمرینتان را انجام دهید. در این مورد مثال‌های بیشتری زده‌ام که می‌توانید در کتاب خروج اضطراری از آن استفاده کنید.

کتاب، صوت، ویدئو:

بسیار عالی، حالا که متوجه شدیم چه موقع باید تمرین کنیم، بهتر است ببینیم که باید کتاب بخوانیم، صوت آموزشی گوش بدهیم و یا ویدئو آموزشی ببینیم!
بهترین جواب در دست خودتان است. حتما شما سال‌ها درس‌خوانده‌اید و مطالعه داشته‌اید. در این مدت با کدام یک از این موردها راحت یاد می‌گرفتید و همان بهترین روش برای آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی است!

خب حالا دسته‌ها یا به اصطلاح تیپ‌های یادگیری را باهم مرور کنیم. ما افرادی در کل سه دسته یا نوع تیپ یادگیری داریم که هرکدام از این دسته‌ها به دسته‌های دیگر بازتر می‌شوند.

تا جایی که من می‌دانم و مطالعه داشته‌ام، ما افراد سمعی (گوشی، شنیداری)، بصری (دیداری) و امتحانی برای یادگیری هر نوع مطلبی داریم.
افراد سمعی افرادی هستند که اگر در کلاسی حضور نداشته باشند و با گوش دادن به صوت آن کلاس تمام مطالب را یاد گرفته، پس گزینه صوت آموزشی گزینه عالی برای این افراد است.

افراد بصری، افرادی هستند که با دیدن یک مطلبی را یاد می‌گیرند و حتما باید آموزش‌ها را به چشم خودشان ببینند تا یاد بگیرند. برای این افراد ویدئو آموزشی و کتاب‌هایی با عکس‌های زیاد یا اینفوگرافیک زیاد پیشنهاد می‌شوند.

و اما دسته امتحانی که خود من هم جز این دسته هستم، افرادی هستند که باید آموزش‌ها را بشنوند یا ببینند و از آن‌ها نوت‌برداری یا یادداشت‌برداری کنند. برای این دسته تمام آموزش‌ها پیشنهاد می‌شود به‌شرط اینکه همیشه یک خودکار در دست و یک یادداشت جلوروی‌شان باشد.
حتما تیپ یادگیری خودتان را پیدا کنید که خیلی درزمینهٔ یادگیری و آموزش به‌خصوص آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند.

چی بخوانیم، چی نخوانیم؟!

یکی دیگر از سوال‌های زیادی که از من می‌شود همین است که چه چیزهایی را بخوانیم چه چیزهایی را نخوانیم! طبیعتا هر چیزی که مدرس شما به شما آموزش می‌دهد را باید بدانید و بلد باشید، اما می‌توان در چند مورد به قسمت‌های مهم زبان انگلیسی اشاره کرد.
هر آموزش یا کتاب استاندار آموزش انگلیسی، چهار قسمت مهم را در خود دارد.
گرامر
لغت
لسنینگ (شنیداری)
اسپیکینگ (گفتاری)

این چهار قسمت اصلی را باید همیشه مطالعه کنید و هرروز روی آن‌ها تمرین داشته باشید و قسمت‌های دیگر مثل تلفظ، نکات استثنا و… هستند که می‌توانید به آن‌ها نیز بپردازید، اما مهم‌ترین ‌آن‌ها همان ۴ موردی بود که به شما توضیح داده شد.

بهترین روش‌های تمرین کردن برای یادگیری زبان انگلیسی:
– محیط آرام و ساکت:

کتابخانه، اتاق شخصی و یا هر مکانی که شما می‌توانید با آرامش مطالعه کنید و تمرین کنید. نه‌تنها آموزش انگلیسی و یادگیری زبان بلکه هر آموزش و یادگیری نیاز به محیط ساکت و آرام دارد. این مورد را با اینکه ساده است حتما جدی بگیرید و مطالعه خود در مکان‌های آرام انجام دهید و ساعت‌هایی که فکر می‌کنید حس خوبی دارید و راحت مطالب را یاد می‌گیرید همان موقع مطالعه کنید. برای خودم ساعت شب و نیمه‌شب بهترین لحظات برای یادگیری است و شاید برای خیلی از افراد دیگر در صبح اول وقت باشد! شما باید خودتان را در آموزش و یادگیری پیدا کنید.

– استفاده کردن از آهنگ ریلکس و بی‌کلام:

یکی از معجزه‌هایی که واقعا به شما کمک می‌کند هم خوب مطالعه کنید و اگر شغلی دارید که بافکر کردن زیاد سروکار دارد، هنگام مطالعه یا انجام کار آهنگ بی‌کلام و ریلکس کننده گوش بدید! معجزه و شاید اسلحه‌ای پنهان در آموزش و یادگیری زبان همین آهنگ بی‌کلام گوش دادن موقع تمرین کردن است. دلایل علمی زیادی دارد در حوصله و موضوع این مقاله جایی ندارد ولی حتما برای امتحان کردن هم شده، از آهنگ بی‌کلام موقع تمرین کردن استفاده کنید.

– تمرین کردن با دوستان، آشنایان:

بدون شک شما برای مکالمه زبان انگلیسی و تمرین کردن آن به افرادی نیاز دارید. یک لیست از تمام افرادی که می‌دانید زبان انگلیسی‌شان خوب است، تهیه کنید. بعد با هرکدام از آن‌ها احساس بهتر و رابطه بهتری دارید از او درخواست کنید که تا با شما تمرین کند. اگر آن فرد سواد انگلیسی خوبی داشته باشد، شک نکنید که خیلی در جهت پیشرفت شما به شما کمک خواهد کرد. این نکته را حتما جدی بگیرید و هفته‌ای یک جلسه حداقل با این دوست یا دوستانتان داشته باشید.
البته که گروه راسا زبان هر مشکلی شما داشته باشید در قسمت چت آنلاین برطرف خواهد کرد.

– تمرین آینه!

شاید شما مثل اوایل یادگیری زبان انگلیسی من باشید! زمانی که تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده بودم، فردی نبود که با آن زبان انگلیسی تمرین کنم. نه فردی در خانواده، نه فردی از دوستان! از طرفی به‌شدت به انگلیسی علاقه داشتم و می‌خواستم تمرین کنم. در همان روزی که به فکر این بودم که چه کاری می‌توانم بکنم برای تمرین کردن، در حال خروج از حمام بودم و جلوی آینه ایستادم، چنددقیقه‌ای به خودم نگاه کردم و مکالمه کوتاه و ساده اما با زبان انگلیسی با خودم ایجاد کردم. خودم سوال می‌کردم و بعد خودم به عنوان فردی دیگر جواب می‌دادم!

این شده بود کار هرروز من، مادرم گاهی حس می‌کرد دیوانه شدم و با استادم صحبت کرده بود و استاد به او گفته بود که داره مکالمه تمرین می‌کنه غصه‌اش رو نخورید، به‌زودی دوست زیادی پیدا می‌کنه که بتونه انگلیسی رو با اون‌ها تمرین کنه!

و بعد مدتی همین شد، دوستان زیادی پیدا کردم که می‌توانستم مکالمه کنم و حتا کلاس‌های خودجوش مکالمه برگزار می‌کردیم؛ اما نکته مهم اینجاست که از اول هیچ‌گاه پا پس نکشیدم و همیشه انگلیسی را تمرین می‌کردم.

۴. لغت و جمله برای آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی لغت حفظ کنیم یا جمله:

در این قسمت بهتر است مستقیم خودم نکته درست را بگویم و بعد راه‌کارهایی برای شما دوستان عزیز داشته باشم.
در اولین قدم و نکته این را به شما بگویم که هیچ‌وقت لغت حفظ نکنید! این به این منظور نیست که ما نباید لغت جدید یاد بگیریم به این منظور است که صرفا لغت حفظ نکنید. شما باید لغت‌ها را داخل جمله ببرید و آن‌ها را حفظ کنید. در قسمت بعد مفصل به این نکته و روش‌های یادگیری می‌پردازیم.
یک سوال مهم دیگر این است که روزی چند لغت حفظ کنیم؟ برای افراد حرفه‌ای من روزی ۵ لغت در قالب جمله را پیشنهاد می‌دهم. این را نه‌تنها من بلکه لیدا بیکر یکی از استادهای معروف زبان انگلیسی در آمریکا می‌گوید.
برای افراد مبتدی روزانه ۲۰ لغت و نیمه‌حرفه‌ای ۱۰ لغت را پیشنهاد می‌دهم.

روش صحیح حفظ جمله و لغت:

بهترین روش که من سال‌ها آن را تست کرده‌ام را به شما می‌گویم.
تیکه‌های کاغذ تهیه کنید. به احتمال زیاد در تصویر می‌بینید که هم کاغذهای رنگی چسبان و هم کاغذهای ساده هست. هرکدام که میل دارید تهیه کنید. یک نکته هم بگویم اگر لازم دارید که کاغذها را با خودتان حمل کنید بهتر است کاغذ ساده بگیرید و اگر دوست دارید به درودیوار و مانیتور خود بچسبانید کاغذهای چسبان بگیرید.

روش کار این‌گونه است که شما یک لغت جدیدی را پیداکرده‌اید و می‌خواهید آن را حفظ کنید. در اولین قدم بهتر است توضیح آن را به انگلیسی پیدا کنید و بعد یک جمله از آن لغت را در زیر آن بنویسید، نقش آن جمله را نیز باید بنویسید (فعل، اسم، صفت و…). اگر هم‌معنی دارد می‌توانید آن‌ها را هم بنویسید اما هیچ‌گونه معنی یادداشت نمی‌کنید. معنی‌ها را در پشت برگه یادداشت می‌کنید و وقتی به ۵ کاغذ تا ۱۰ کاغذ رسیدید آن‌ها را با سه بار دوره کردن حفظ خواهید شد. این روش را حتما امتحان کنید و در قسمت دیدگاه‌ها به ما در مورد تأثیرگذاری این روش بگویید.

نکته کوچکی که باید بگویم خیلی‌ها شاید الان سوال داشته باشید که چگونه من تعریف به انگلیسی یا یک جمله از آن را بدانم و بنویسم؟ پاسخ بسیار ساده است، شما با استفاده از دیکشنری لانگمن می‌توانید تعریف و جمله مربوط به هر کلمه‌ای و حتا نقش آن‌ها را داشته باشید و این‌گونه به خودتان کمک کنید.

کدینگ کردن کلمه‌ها:

به‌شدت با این کار مخالف هستم. اول اینکه همان‌طور گفته بودم ما کلمه حفظ نمی‌کنیم و ما باید جمله انگلیسی حفظ کنیم.
در مرحله بعد شما با کد کردن به‌شدت به تلفظ خودتان لطمه وارد می‌کنید و خیلی از کلمه‌ها را با تلفظ بد یاد خواهید گرفت و این اصلا معقول و استاندارد نیست.

بیشتر در این مورد نمی‌خواهم توضیح دهم و اخیرا هم پیج‌ها و آموزش‌های زیادی ازاین‌دست هست ولی هرگز حرفه‌ای و قابل‌قبول نیست. برای حرفه‌ای نبودن این روش می‌توانید بیشتر تحقیق کنید ولی من اصلی‌ترین مطلب را به شما گفتم!

روش‌های حرفه‌ای‌تر:
ضبط صوت و ویدئو:

یکی از روش‌های حرفه‌ای برای حفظ لغت ضبط کردن صوت خودتان است، با وویس رکوردر یا ضبط صوت گوشی خودتان می‌توانید تمام لغت‌های جدید را ضبط کرده و بعد بارها و بارها آن را تکرار کنید. با همین روش می‌توانید آموزش انگلیسی و یادگیری زبان حرفه‌ای داشته باشید. همین روش را می‌توانید با ضبط ویدئو نیز انجام دهید و به مراتب حرفه‌ای‌تر لغت‌ها و جمله‌ها را حفظ کنید.

۲. نوع کلاس‌ها در آموزش انگلیسی

در این قسمت می‌خواهیم در مورد کلاس‌ها برای شما توضیح بدهیم. کلاس‌های زبان انگلیسی را امروزه می‌شود به سه دسته کلی تقسیم کرد:
۱. آموزشگاهی
۲. خصوصی
۳. آنلاین
تمام این سه دسته را به‌طور کامل و واضح توضیح خواهم داد.

آموزشگاهی:

کلاس‌های آموزشگاه را تقریبا تمام شما با آن آشنایی دارید، ولی چند نکته مهم و تکمیلی می‌خواهم برای شما دوستان عزیز توضیح بدهم که خیلی در امر آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی مهم است!

بنرهای تبلیغاتی آموزشگاه‌ها:

همیشه باید یک سوالی که دانشجوهای من می‌پرسیدند را جواب بدهم و این سوال این بود که بنر آموزشگاه ایکس این تبلیغ را کرده انگلیسی در کمتر از ۳ ماه! انگلیسی بدون گرامر و … . با تمام احترام به آموزشگاه‌های سطح اول ولی این تبلیغات یک دروغ بزرگ است! همیشه مثالی که در اول مقاله زدم را یادتان باشد. شما وقتی شروع به یادگیری هر زبانی به‌خصوص زبان انگلیسی می‌کنید باید این را یادتان باشد که شما مثل یک نوزاد خواهید بود که باید قدم‌به‌قدم زبان را یاد بگیرد و سطح‌ها را طی بکنید، هیچ‌وقت این‌گونه نخواهد بود که شما یهویی و در فرصت کم نامعقول زبان انگلیسی را یاد بگیرید. در مورد زمان مفصل در آخر مقاله توضیح خواهم داد.

آموزشگاه‌ها تا چه مدتی پیشنهاد می‌شود:

قبل از اینکه مدت را بگویم، بهتر است که این‌طور بیان کنم برای آموزش انگلیسی و یادگیری زبان در چه سطحی بهتر است که به آموزشگاه برویم؟
آموزشگاه برای افرادی است که زمان کافی دارند و هیچ‌چیز از زبان انگلیسی نمی‌دانند و بهتر است که به آموزشگاه بروند و از پایه زبان انگلیسی را شروع کنند.
بعد از گذراندن سه یا چهار ترم در حدی که مکالمه انگلیسی دست‌وپاشکسته‌ای داشتند، در این مرحله به بعد می‌توانند که ادامه کار باکلاس‌های خصوصی ادامه دهند، در مورد کلاس‌های خصوصی هم توضیح ‌خواهم داد.

بهترین روش برای بازدهی بالا از آموزشگاه‌ها:

همان‌طور که گفتم، آموزشگاه‌ها برای افرادی که تازه می‌خواهند زبان انگلیسی را شروع کنند مناسب است و در آن مرکزها می‌توانند دوستان زبانی زیاد پیدا کنند تا با آن‌ها بتوانند تمرین کنند.
گزینه خوب این آموزشگاه‌ها این است که شاید هزینه کمتری پرداخت کنند!

۲. خصوصی

کلاس‌های خصوصی که تک نفرِ است یا در حد خیلی بالا تا ۳ نفر تشکیل می‌شود و مزیت‌های خاص خودش را دارد که در این قسمت به آن می‌پردازیم.

هزینه آموزش انگلیسی خصوصی خیلی بالا هست و چاره‌اش چیست؟

بدون شک هزینه کلاس‌های خصوصی بیشتر از آموزشگاه‌ها یا کلاس‌های آنلاین است! اما بزرگ‌ترین مزیت این کلاس‌ها این است که شما اختیار کامل استاد رادارید و همیشه با یک استاد در ارتباط هستید و چاره هزینه آن چیست؟

اگر فردی هستید که قادر به پرداخت کردن کلاس‌های خصوصی با هزینه بالا هستید بهترین استادها و گزینه‌ها را انتخاب کنید، اما روش‌های بهتری نیز هست!

از استادهایی استفاده کنید که از سواد انگلیسی خوبی برخوردار هستند، اما تازه شروع به کارکرده‌اند. این استادها به مراتب هزینه کمتری از شما درخواست خواهند کرد. این درست مثال خود من است برای اوایلی که شروع به کارکرده بودم، هزینه کمتری می‌گرفتم، چون عاشق تدریس بودم و این‌گونه شد که رفته‌رفته تجربه تدریسم هم زیاد و عالی شد. شما با یک جستجو ساده می‌توانید این‌گونه مدرس‌ها را پیدا کنید، هم هزینه کمتری پرداخت کنید و هم‌زبان انگلیسی را خوب و درست یاد بگیرید.

کلاس خصوصی تنها برم؟

بهتر است این سوال این‌گونه طرح شود که اگر بخواهم با یک یا دو تا از دوستانم کلاس خصوصی آموزش انگلیسی و یادگیری زبان بروم، می‌توانم بروم یا خیر؟
تا جایی که من می‌دانم و استادها و دوستان را دیده‌ام این گزینه شدنی است. شما می‌توانید تا سقف سه نفر در یک کلاس خصوصی شرکت کنید. هم هزینه تقسیم می‌شود. هم دوستانی دارید که می‌توانید باهم تمرین کنید. این نکته مهم را نیز بگویم که خیلی از دوست‌ها و دوستی‌ها ممکن است گونه‌ای باشد که طرف شما علاقه به زبان ندارد یا سطحش هم‌سطح شما نیست و این امر باعث یک ترمز بد و شدید برای یادگیری شما می‌شود که حتما به این نکته نیز در آموزش انگلیسی و یادگیری زبان توجه فرمایید.

بهترین روش برای بازدهی بالا از کلاس‌های خصوصی:

کلاس‌های خصوصی جای برای شیطنت و وقت‌گذرانی نیست. باید حتما هدف دقیق برای یادگیری زبان داشته باشید. با برنامه جلو بروید. حرف‌های استاد رو خوب گوش دهید و تمرین‌هایتان را همیشه و بانظم انجام دهید.
اگر با برنامه و دلسوزی پیش نروید، تمام هزینه و وقت که صرف کرده‌اید را هدر داده‌اید.

۳. آنلاین

کلاس‌های آنلاین، جدیدترین شیوه آموزش انگلیسی و یادگیری زبان است. سایت راسا زبان نیز در این زمینه به شکل حرفه‌ای و جدی فعالیت می‌کند. در قسمت‌های زیر به‌طورکلی و جامع می‌خواهید در آموزش انگلیسی به شیوه آنلاین توضیح دهیم.

کلاس آنلاین چیست و چگونه است؟

آموزش‌های آنلاین روشی نوین و پیشرفته برای افرادی است که مشغله‌های زیادی دارند یا در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند!
شما تصور کنید ۳ ساعت در ترافیک گیرکرده‌اید! چرا از این سه ساعت استفاده نکنیم؟ بهترین گزینه آموزش‌های آنلاین حرفه‌ای است.

آموزش‌های آنلاین یا کلاس‌های آنلاین که در گروه راسا زبان تهیه‌شده است شامل ویدئوهای آموزشی، جزوه تمرینی و تدریسی است. این ویدئوها تدریس کتاب است و جزوه همراه مطالب تدریس شده، گرامر و لغت مرتبط، به همراه تمرین است. با داشتن این ویدئوها و جزوه مربوط شما نیازی به هیچ کلاس و کتابی ندارید و به‌راحتی می‌توانید کلاس زبان را به خانه یا وسیله نقلیه خودتان ببرید و دائم در حال یادگیری باشید!

چگونه به آموزش آنلاین اعتماد کنیم!

از سایت‌های متفرقه یا فضاهای مجازی غیر معتبر خریداری نکنید. امتحان کنید که سایت موردنظر حتما پشتیبانی خوب دارد؟ آیا قبل از خرید به شما پاسخ‌گو هست. آیا نمونه فایل تدریس در اختیار شما می‌گذارد؟ این‌ها تماما می‌تواند شک و نگرانی شمارا برطرف کند. همیشه قبل از خرید پشتیبانی سایت مربوطه را چک کنید!
گزینه‌های دیگر هم هست. آیا برای بعد از کلاس‌ها پشتیبانی قرار داده‌اند و… .

بهترین روش برای بازدهی بالا از کلاس آنلاین چیست؟

کلاس آنلاین بزرگ‌ترین مزیت آن این است که هرکجا که می‌خواهید می‌توانید از آن استفاده کنید و آموزش انگلیسی داشته باشید؛ اما اصل قضیه خود کلاس آنلاین است و امکاناتی که در اختیار شما می‌گذارد. ترجیح می‌دهم برای اینکه برای شما راحت‌تر باشد حتما ویدئو زیر را دانلود کنید تا از کلاس آنلاین بیشتر بدانید.

کلاس آنلاین راسا در همه سطحی وجود دارد و پس از گوش دادن به فایل صوتی اگر خواستید کلاس آنلاین را تهیه فرمایید.

همین الان در دوره راسا زبان شرکت کنید!

زمان

در چه مدتی زبان انگلیسی یاد می‌گیرم؟

در کل برای آموزش انگلیسی و یادگیری زبان یا هر آموزش دیگری شما باید ۴۰ هزار ساعت وقت بگذارید تا در آن استاد شوید. حالا می‌توانید هفته‌ای ۵۰ ساعت وقت بگذارید، می‌توانید هفته ۷ ساعت وقت بگذارید و این نشان می‌دهد که شما کی و چه مدتی زبان انگلیسی را یاد خواهید گرفت.

می‌خواهم زود یاد بگیرم؟

دراین‌باره چندین بار توضیح دادم باید سطح‌ها را بگذرانید هرچه بیشتر تلاش کنید، زودتر یاد خواهید گرفت.

سن و سالم از یادگیری زبان گذشته؟!

هیچ‌وقت این موضوع را قبول نداشته و ندارم. من دانشجوهایی داشتم که ۶۰ تا ۶۵ سال سن داشتند و زبان خوب از من یاد گرفته‌اند؛ اما این را بگویم که شاید کمی کندتر از افراد جوان‌تر یاد بگیرند.

در ضمن یادگیری زبان انگلیسی خیلی برای حافظه و مغز خوب است و باعث جلوگیری از مریضی‌ها ذهنی که خودتان بیشتر می‌دانید می‌شود!

وقت ندارم؟!

این یک بهانه‌ای بیش نیست. شما روزی چند ساعت در فضاهای مجازی می‌گذرانید. در هفته چند بار به گردش‌های بدردنخور می‌روید؟ اگر کمی از این وقت‌ها را به زبان انگلیسی و آموزشی انگلیسی بدهید شک نکنید کمتر از ۶ ماه انگلیسی را یاد گرفته‌اید.

محصولات مرتبط با آموزش انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی

با تهیه این محصولات زبان انگلیسی را حرفه‌ای یاد بگیرید!

محصولات بیشتر راسا زبان در انتظار شماست!

محصولات راسا زبان

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خودتان را وارد کنید

اگر عضو نیستید موبایل خودتان وارد کنید

برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

فیلم کامل ۴ راز یادگیری آموزش انگلیسی

با کیفیت فول HD و حجم ۶۵ مگابایت. توجه داشته باشید لینک دانلود برای شما ایمیل می‌شود
از آنجایی که برای شما لینک پیام و ایمیل می‌شود حتما ایمیل صحیح وارد کنید!

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

لطفا فارسی تایپ کنید
ایمیل اصلی‌تان را وارد کنید
صحیح وارد کنید مثل ۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹